imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali sme nový iPhone XS a iPhone XS Max

Prečítajte si náš názor!

Ako synchronizovať aplikácie a obsah medzi iPhonom a iPadom


Synchronizácia medzi zariadeniami môže byť v niektorých prípadoch užitočná, niekedy je však úplne zbytočná. Čo a ako je potrebné nastaviť?
Ak používate dve rôzne zariadenia s iOS s rovnakým účtom, napríklad iPhone a iPad, možno ste si všimli, že sú synchronizované. Vzájomné zladenie môže fungovať len jedným smerom alebo v oboch. Tieto procesy má na starosti iTunes alebo, presnejšie, jeho nastavenie. Môžete spravovať hudbu, aplikácie z App Storu a obsah iBooks.

Mali by ste si vybrať zariadenie, na ktorom chcete synchronizáciu zapnúť, a nájsť v Nastaveniach ponuku „iTunes a App Store“. V sekcii Automatické sťahovania si môžete vybrať možnosti, ktoré vám najviac vyhovujú. Ak zapnete „Aplikácie“ na zariadení iPad, ale vypnete v iPhone, všetko, čo si nainštalujete v telefóne, bude ihneď k dispozícii v tablete, ale nebude to fungovať opačne z iPadu na iPhone, pokiaľ nezapnete rovnakú možnosť na vašom telefóne. Mali by ste sa rozhodnúť, aká je pre vás najvhodnejšia voľba. Ja napríklad synchronizujem len iBooky.

Apple Inc. (AAPL)