imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali sme nový iPhone XS a iPhone XS Max

Prečítajte si náš názor!

Ako previesť formáty iWork do súborov kompatibilných s Office?


Pages, Keynote a Numbers. Spôsobujú zimomriavky užívateľom Windows, ktorí dokonca vedia, aké dokumenty sa za nimi skrývajú. Tu je rýchly tip na vytvorenie súborov vo formátoch kompatibilných s balíkom Office.

Ak vytvoríte prezentáciu v programe Keynote a uložíte ju, výsledkom bude súbor .keynote na pevnom disku. V programe Office môžete zvoliť výstupný formát uloženého projektu. Môže to byť jednoducho .ppt alebo .pptx, resp. môžete tiež vybrať .odt alebo PDF, ktorý je k dispozícii pre všetkých.

Rovnakú možnosť máte aj v aplikáciách iWork. Ale namiesto Uložiť by ste mali v ponuke Súbor vybrať „Exportovať“. Tu môžete vybrať príponu, nielen PDF alebo staršie prípony Keynote, ale súbor môžete exportovať do formátu kompatibilného s PowerPointom. V rozbaľovacej ponuke „Rozšírené možnosti“ nájdete aj .ppt a pptx. Takže aj bez programov balíka Office môžete posielať a prijímať kompatibilné dokumenty.

Apple Inc. (AAPL)