imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali sme nový iPhone XS a iPhone XS Max

Prečítajte si náš názor!

Ako presunúť súbory iTunes na Mac


Knižnica iTunes môže vo vašom počítači zaberať značné množstvo miesta. V tomto článku sa pozrieme na to, ako môžete presunúť obsah uložený v iTunes na externý pevný disk a potom nakonfigurovať novú prístupovú cestu v iTunes.

Streamingové služby sa stávajú čoraz populárnejšie a hoci mnohí ľudia stále ukladajú svoje playlisty a ďalší mediálny obsah do iTunes, potrebujeme ju čoraz menej a menej. Toto všetko môže mať za následok obrovskú zbierku, ktorú treba presunúť na iný pevný disk. Všetko, čo potrebujete na presun knižnice iTunes okrem Macu, je pevný disk s dostatočným priestorom.

Najskôr by ste mali vytvoriť novú kópiu obsahu iTunes, ktorý môžete potom presunúť na pevný disk. Ak to chcete urobiť, postupujte nasledovne:

Po otvorení iTunes vyberte ponuku Súbor na hornom paneli.
Prejdite do Knižnice> Usporiadať knižnicu…
Začiarknite možnosť „Konsolidovať súbory“ a potom stlačte tlačidlo OK.

Týmto ste skopírovali celý aktuálny obsah iTunes do nového priečinka a pôvodné súbory zostali na svojom mieste. Skopírovaný priečinok môžete ľahko presunúť na externé zariadenie. Po pripojení tohto zariadenia k Macu získate prístup k priečinku so skopírovaným obsahom iTunes nasledujúcim spôsobom:

 1. Vyhľadajte priečinok Hudba, čo je najľahšie pomocou Spotlight.
 2. Skopírujte priečinok iTunes, ktorý tu nájdete, na externý pevný disk.
 3. Zadajte svoje heslo a stlačte OK.

Proces kopírovania môže trvať 1 až 2 hodiny v závislosti od počtu súborov a rýchlosti takejto jednotky. Po dokončení procesu stačí kopírovať obsah do iného zariadenia alebo pridať prístupovú cestu v službe iTunes.

 1. Otvorte znova službu iTunes.
 2. Stlačte súčasne tlačidlo Možnosť.
 3. V pop-up okne vyberte možnosť „Vybrať knižnicu…“.
 4. Stlačte Otvoriť.

Pokiaľ je tento priečinok prístupný z viacerých zdrojov, vždy si môžete vybrať cestu, ktorú chcete použiť pri otvorení iTunes. Jediné, čo musíte urobiť, je skontrolovať, či prístupová cesta bola skutočne zmenená.

 1. Otvorte mediálny súbor podľa vlastného výberu.
 2. Kliknite pravým tlačidlom myši na položku Informácie o albume.
 3. V pop-up okne vyberte kartu Súbor.
 4. Skontrolujte prístup na spodku v časti Poloha.

Keď sa ubezpečíte, že je všetko na svojom mieste, môžete vymazať priečinok v počítači.

 

Apple Inc. (AAPL)