imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali sme nový iPhone XS a iPhone XS Max

Prečítajte si náš názor!

Ako na nákupy v aplikáciách


Stiahli ste si bezplatnú aplikáciu? Je možné, že vývojári v rámci nej ponúkajú nákupy v aplikácii. Pre tieto transakcie platia rovnaké pravidlá ako pre samotné aplikácie. Poďme sa pozrieť, čo robiť, ak platená extra služba zmizla a vy chcete nákup obnoviť.

Väčšina aplikácií ponúka nákupy vo svojom systéme. Bez ohľadu na to, či je zadarmo alebo platená, niektoré ďalšie funkcie môžu byť použité ako nákupy v aplikácii. Teraz sú zobrazené a uvedené v App Store v skutočne transparentnom a presnom zozname.

Existujú dva rôzne typy nákupov v aplikáciách. Prvým z nich je upgrade zo základnej na profesionálnu verziu, druhý je nákup niektorých doplnkov, ako sú virtuálne peniaze. Tieto sú prevádzkované vývojárom aplikácie, takže by ste mali najprv kontaktovať jeho, ak máte problém s obnovením nákupu.

Ak chcete kúpiť niektoré ďalšie funkcie, vždy pre nich nájdete v aplikácii vyhradené menu. Ak ich nemôžete kontaktovať cez menu, potom vyhľadajte aplikáciu v Nastaveniach a skontrolujte ich. Treťou možnosťou je skontrolovať obchody v hre, ktoré ponúkajú extra, tu by ste mali nájsť ponuku pomoci.

Tu môžete vývojárov kontaktovať alebo ich kontakt by mal byť uvedený v časti Podpora v informačnej záložke App Store. V danej aplikácii označuje toto menu v sekcii Recenzie malý otáznik. V Mac App Store aj v službe Apple TV máte rovnakú možnosť. Obsahuje aj úplnú URL adresu vývojára.

Ak nevyriešite svoj spor s vývojármi, stále sa môžete obrátiť na Apple prostredníctvom formulára na hlásenie problémov. Pre nákupy v aplikáciách platia rovnaké pravidlá ako pre platené aplikácie v App Store. Apple vám zašle faktúru k vášmu nákupu a do 14 dní od nej môžete odstúpiť. Tu nájdete celý proces.

Apple Inc. (AAPL)