imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali sme nový iPhone XS a iPhone XS Max

Prečítajte si náš názor!

Ak ste zabudli kód hodiniek Apple Watch…


O tom, čo robiť, ak ste zabudli kód svojho iPhonu, sme už písali. Ako však postupovať, keď sa vám to stalo v prípade Apple Watch?

Riešenie je podobné ako pri iPhone, ale predsa len sa trochu líši. Apple Watch sú samostatným inteligentným zariadením, ktoré môže byť plné osobných údajov a súkromných informácií. Služba Apple Pay síce u nás nie je dostupná, takže sa nemôže stať, že vaše bankové údaje sa dostanú do nepovolaných rúk, všetko ostatné však môže.   

Kód hodiniek Apple Watch funguje na ochranu skvele, aktivuje sa keď hodinky zložíte alebo si ich dáte na zápästie. Vďaka nemu sa prípadní zlodej nedokáže dostať k vašim údajom okamžite. V prípade problémov môžete svoje údaje zo zariadenia vymazať a obnoviť ich neskôr. Apple Watch totiž uchovávajú svoje údaje v bezpečnostnej zálohe v iPhone

K odstráneniu kódu stačí na hodinkách Apple Watch stlačiť a podržať bočné tlačidlo, až kým sa nezobrazí položka Vypnúť. Potom zatlačte posuvník Vypnúť a prst odtiahnite. Klepnite na položku Vymazať celý obsah a nastavenia. Ak máte k dispozícii svoj iPhone, môžete prejsť do aplikácie Apple Watch. Klepnite na Moje hodinky > Všeobecné > Resetovať. Klepnite na položku Vymazať obsah a nastavenia Apple Watch. Vaše hodinky by počas tohto procesu mali byť pripojené k nabíjačke a stabilnej WiFi sieti. Po dokončení nastavte hodinky Apple Watch znova a po zobrazení výzvy ich obnovte zo zálohy.

Apple Inc. (AAPL)